NezaradenéV premiérovej sezóne 5. miesto

10. apríla 2022

Vo svojej prvej sezóne v extralige obsadili ženy VKP Bratislava konečné 5. miesto, ktoré potvrdili vo vzájomnom súboji s Prešovom.

VKP Bratislava  – VK Prešov 3:0 (16, 20, 15) – konečný stav série 2:0

Rozhodovali: Gerboc a Pivarček, 30 divákov.

VKP: Smiešková 5, Kohútová 2, A. Vajdová 9, Spevár 8, Z. Písečná 18, Fartelová 9, liberka Mattová (Návratová 4). Tréner: J. Hančák.

VK: Patschová 1, Paulínyová 6, Lukáčová 5, P. Kubová 4, Zubková 6, Chalupková 3, liberka Šromovská (Gécziová 0, Pisarčíková 6, V. Novotná 0). Tréner: R. Németh.

Hráčky zápasu: Anna Kohútová (VKP Bratislava) – Katarína Lukáčová (VK Prešov)

Jaroslav Hančák, tréner VKP: „Chcem pogratulovať svojim dievčatám k poslednému víťazstvu v sezóne a potvrdeniu piateho miesta. Celú sezónu sme sa držali na tomto mieste. Chcem sa poďakovať starším hráčkam, ktoré vydržali celú sezónu a verím, že si od nich mladšie hráčky vezmú od nich čo najviac z hľadiska prístupu k povinnostiam. Hrali sme dobre, spravili sme niekoľko chýb, ale zvládli sme to a sme radi, že je sezóna za nami.“

Roman Németh, tréner VK: „V tomto zápase, ako aj v tejto sérii, sme po horšej prihrávke mali problém s útokom zo zóny štyri, kde sme kopili obrovské množstvo chýb, niekedy až príliš jednoduchých. Okrem iného sme s týmto bojovali celú sezónu, hlavne v koncovkách a vo vyrovnaných stavoch.“

Chceš byť aj ty SÚČASŤOU KLUBU?

Sme jediný slovenský volejbalový klub, ktorý má v extralige mužský i ženský tím. V ére samostatnosti sme s mužmi získali 11 majstrovských titulov, 3 federálne tituly a 7 víťazstievv Slovenskom pohári. Po deviatich rokoch sme sa vrátili naspäť do Bratislavy a od roku 2021 máme v najvyššej súťaži aj ženský tím, ktorý v roku 2023 získal Slovenský pohár.

 

Všetky práva vyhradené © VKP Bratislava