MužiŽenyŽeny v derby s prehrou, muži naďalej nezdolaní

31. októbra 2022

V bratislavskom derby ženy VKP Bratislava hrýzli Sláviu, ale napokon prehrali 3:1. Naopak, muži sú naďalej bez prehry, keď zvíťazili v Prievidzi 3:0.

MITA VOLLEYTEAM PRIEVIDZA – VKP BRATISLAVA  0:3 (-22, -19, -19)

Rozhodovali: Yurlov a Hrčka

MITA VOLLEYTEAM: S. Porubský 0, Brzáč 11, Szymaňski 6, M. Kudra 4, Javorčík 8, Badáň 6, liberá Kurej a Ondrčka (D. Mečiar 1, Šimko 1). Tréner: M. Javorčík.

VKP: Jalovecký 2, Červenák 5, Billich 6, Vančo 14, Rak 8, Marjov 7, libero Ľ. Nemec (Jurík 4). Tréner: R. Pělucha.

Hráči zápasu: Patrik Szymaňski (VolleyTeam Prievidza) – Ľuboš Nemec (VKP Bratislava)

Milan Javorčík, hrajúci tréner Prievidze: “Na zápas s Bratislavou sme sa veľmi tešili a pripravovali sme sa na neho celý týždeň. Bohužiaľ s prekliatim, ktoré sa s prievidzkým volejbalom ťahá posledné roky už asi nedokážeme bojovať. Traja kľúčoví hráči nám do zápasu nenastúpili a ja ich chápem, lebo sme nedokázali splniť to, čo sme sľúbili. Musíme si v klube znova sadnúť a hľadať riešenie.”

Robin Pělucha, tréner VKP: “Z nášho pohľadu bol zápas proti oslabenej Prievidzi dosť zvláštny. Vyhrali sme za tri body, ale s hrou nie som spokojný. Držím Prievidzi palce, aby svoje problémy vyriešila čo najskôr.”

 

VK SLÁVIA EU BRATISLAVA – VKP BRATISLAVA 3:1 (-19, 22, 20, 19)

Rozhodovali: Schimpl a Moravčík.

Hráčky zápasu: Alexandra Fričová (VK Slávia EU Bratislava) – Maria Pelozo (VKP Bratislava)

Michal Matušov, tréner Slávie EU: “Teším sa z víťazstva. Z družstva až na nervozitu v prvom sete bolo cítiť, že malo ťah na bránu. V prvom sete sme nekonzistentným výkonom každej z hráčok a s dvanástimi vlastnými chybami prispeli k našej prehre. Následne prišlo zlepšenie v každej hernej činnosti. Boli sme kompaktnejší v medzihre a v závere druhého setu v sérii opakovaných nahrávok pre Sandru zápas pomaly začali otáčať. Od druhého setu sme boli variabilnejší v útočnej fáze a spravili si 13, 16 a 14 bodov útokom na set. K tomu sme čiastočne, no nie úplne podľa našich predstáv, eliminovali najsilnejšiu zbraň VKP. Útok stredom siete sme udržali pod 39 % úspešnosťou pri 28 % efektivite. Tu vidím ešte rezervy. Teší ma množstvo správne ubránených a donesených lôpt, no nesmieme si dovoliť nechať padnúť loptu na zem bez našej reakcie. Našim hráčkam ešte raz gratulujem k víťazstvu.”

Pavel Bernáth, tréner VKP: „Favorita sme potrápili, žiaľ, pod tlakom sme začali hrať opatrne a potom sme už na niektoré veci nemali odpoveď. Tak to ale u mladého družstva častokrát je. Bolo tam veľmi veľa dobrého a na tom treba stavať. Sme len na začiatku novembra, ťažké veci sa postupne naučíme vyhrávať, som si istý. Máme dobré družstvo, to chce len trpezlivosť.“

VK SLÁVIA EU: S. Slivková 2, A. Fričová 19, K. Slivková 5, Hašková 3, Kánová 20, Földesiová 6, liberka Magdinová (Cibulová 0, Doluda 12, Podhradská 0). Tréner: M. Matušov.

VKP: Ta. Hrušecká 12, Smiešková 10, Z. Písečná 10, Murillo 11, Boledovičová 6, Kohútová 3, liberka Pelozo (Takáčová 0, Štermenská 0, Fartelová 0) Tréner: P. Bernáth.

Chceš byť aj ty SÚČASŤOU KLUBU?