ŽenyV pozmenenej zostave s troma bodmi

7. decembra 2022

Po mikulášskej nádielke nastúpili zverenkyne Pavla Bernátha na súboj proti VK Prešov a napriek strate setu dokázali v pozmenenej zostave získať tri body.

VKP BRATISLAVA – VK PREŠOV 3:1 (15, 17, -24, 21)

Rozhodovali: Dovičovič a Moravčík, 70 divákov.

VKP: Smiešková 0, Štermenská 3, Ta. Hrušecká 12, Spevár 13, Návratová 17, Fartelová 9, liberky Takáčová a Pelozo (Murillo 2, Činčurová 1, Kohútová 2). Tréner: P. Bernáth.

VK: Pisarčíková 14, Schniererová 7, Novotná 12, Paulínyová 9, Lukáčová 16, Gécziová 4, liberka Šromovská (Štefaníková 0, I. Grocká 0). Tréner: M. Sopko.

Hráčky zápasu: Diana Návratová (VKP Bratislava) – Viktória Novotná (VK Prešov)

Pavel Bernáth, tréner VKP: „Nastúpili sme v pozmenenej zostave, čo nám držalo dva a tri štvrtiny setu. Potom nám ušlo niekoľko lôpt. Súper sa rozohral a to nám urobilo problém. Celkovo zápas ale hodnotím pozitívne.“

Martin Sopko, tréner VK: „Z našej aj strany VKP boli v zápase dobré pasáže, takže tento duel mal svoje parametre. Vždy, keď prišlo na lámanie chleba, sme spanikárili a zbrklo riešili hlavne koncovku štvrtého setu, ktorý sme mali rozohraný na víťazstvo. Neviem, či je to neskúsenosťou, alebo slabšou mentálnou odolnosťou, lebo sme mali VKP na lopate. Netvrdím, že by sme tajbrejk vyhrali, ale minimálne do piateho setu sme tento zápas dotiahnuť mali. Bol to kvalitný volejbal, dalo sa naň pozerať predovšetkým v treťom a štvrtom sete. Do Bratislavy sme pricestovali v menšom počte hráčok, a práve preto som na svoje dievčatá hrdý, že to nezabalili a neprehrali za hodinu 0:3…“

Chceš byť aj ty SÚČASŤOU KLUBU?