MužiK postupu do finále bližšie Myjava

27. marca 2024

Volejbalisti VKP FTVŠ UK Bratislava v semifinále play-off Niké Extraligy mužov proti Myjave s výsledkom 1:3.

Niké Extraliga muži – semifinále play-off – 3. zápas – utorok:

VKP FTVŠ UK Bratislava – TJ Spartak Myjava 1:3 (-16, 19, – 18, -20)

Rozhodovali: Schimpl a Juráček, 350 divákov.

VKP FTVŠ UK: Trubač 6, Billich 11, Vančo 28, Fořt 6, Marjov 6, Hollý 1, liberá Ľ. Nemec a Jakubík (Gabko 1, Fekete 1, Michalica 0, Červenák 0). Tréner: R. Pělucha.

TJ SPARTAK: Konc 15, O. Zeman 6, Viskup 15, B. Skasko 12, M. Zeman 16, Valo 4, liberá S. Paňko a Ochodnický (Pollák 0, Hukel 0). Tréner: M. Pipa.

Hráči zápasu: Andrej Billich (VKP FTVŠ UK Bratislava) – Michal Zeman (TJ Spartak Myjava)

Robin Pělucha, tréner VKP FTVŠ UK: “Tento zápas nám nevyšiel podľa našich predstáv. Boli sme nedôrazní v útoku a na podaní. Myjava hrala s väčšou chuťou a zaslúžene vyhrala. Ideme sa pobiť na Myjavu.”

Matúš Kalný, asistent trénera TJ Spartak: “V podstate mal zápas rovnaký priebeh ako prvý v Bratislave. Vyhrali sme ho opäť zaslúžene. Škoda začiatku druhého setu, kde sme mohli ísť do brejku, ale vlastnými chybami sme si to pokazili a zbytočne to zdramatizovali. V treťom sete sme takmer stratili desaťbodový náskok, ale set sme vyhrali, potom sme triumfovali aj vo štvrtom. Veríme, že vo štvrtok to už v domácom prostredí potvrdíme.