Ženský tím VK Slovan Bratislava čakajú pred novou sezónou výraznejšie zmeny než mužské družstvo. Po príchode Emy Palkovičovej získava káder ďalšiu posilu. Belasý dres si oblečie 21-ročná ukrajinská smečiarka Mariia Kaplanska.
Svoju kariéru odštartovala v ukrajinskom Sportlitsey, kde odohrala dve sezóny (2018/19 – 2019/20). Následne pôsobila v SC Prometey-2 (2020/21 – 2022/23) a vo VK Bukovynka (2023/24). Minulú sezónu strávila v zahraničí, keď z rodnej Ukrajiny prestúpila do francúzskeho Quimper Volley 29, odkiaľ teraz prichádza do Bratislavy.
Mariia má na konte viaceré individuálne ocenenia. V ukrajinskej Superlige bola v sezóne 2023/24 vyhlásená za najlepšiu smečiarku a vo francúzskej Saforelle Power 6 sa stala najlepšie podávajúcou hráčkou súťaže. Okrem toho má za sebou niekoľko mládežníckych a seniorských reprezentačných štartov. S národným tímom Ukrajiny sa predstavila na Senior EuroVolley 2023, kde hrala aj proti slovenskej reprezentácii, na majstrovstvách Európy U22 a v CEV Golden League 2024.
„Veľmi sa teším, že sa stávam súčasťou VK Slovan Bratislava. Vnímam to ako výbornú príležitosť ďalej rásť a zlepšovať sa ako hráčka. Na tréningoch aj v zápasoch zo seba vždy vydám maximum, aby som pomohla tímu k novým víťazstvám. Už teraz sa neviem dočkať stretnutia s fanúšikmi a verím, že do tejto novej kapitoly vstúpim s plnou energiou a odhodlaním,“ uviedla Mariia.
Marii prajeme do novej sezóny veľa zdravia, energie a úspešných zápasov v drese Slovana.
Zdroj: VK Slovan




