ŽenyPavel Bernáth: Hrali sme s chuťou a koncentrovane

17. januára 2026

Volejbalistky VK Slovan Bratislava sa po prvej extraligovej prehre sezóny dokázali rýchlo vrátiť na víťaznú vlnu. V 15. kole základnej časti Niké Extraligy žien pred domácim publikom zvládli duel proti Pezinku a po koncentrovanom výkone zvíťazili hladko 3:0.

 

K zápasu sa vyjadril Pavel Bernáth, tréner VK Slovan: „Po stredajšom zápase sme trochu obmenili zostavu, aby sme hrali s chuťou. Počas celého zápasu sme museli udržať koncentráciu, čo sa nám v zásade aj podarilo a v podstate ľahko sme vyhrali 3:0. Takže fajn.“

„Spokojný môžem byť s bojovnosťou a prístupom k zápasu. Bolo jasné, kto je favorit a od začiatku to bolo aj vidieť,“ dodal Patrik Šelep, tréner ŠVK.

 

 

Niké Extraliga ženy – základná časť – 15. kolo – sobota:

VK Slovan Bratislava – ŠVK Pezinok 3:0 (16, 10, 14)

Hráčky zápasu: Sara Wagner (VK Slovan Bratislava) – Veronika Kolláriková (ŠVK Pezinok)

VK SLOVAN: Smiešková 3, Brewster 4, Wagner 13, Massari 16, Palkovičová 7, R. Hudecová 4, liberka Čavojská (Pazúriková 0, A. Návratová 2). Tréner: P. Bernáth.

ŠVK: Burdanová 1, Kujovičová 4, Kolláriková 7, Rarigová 4, Rybaničová 4, Úradníčková 8, liberka Borkaová (Ľ. Písečná 0, Juríková 0, Keszeghová 0, Birčáková 0). Tréner: P. Šelep.

Rozhodovali: Juráček a Schimpl – 148 divákov.

 

Zdroj: VK Slovan, svf

 

 

Chceš byť aj ty SÚČASŤOU KLUBU?

Sme jediný slovenský volejbalový klub, ktorý má v extralige mužský i ženský tím. V ére samostatnosti sme s mužmi získali 11 majstrovských titulov, 3 federálne tituly a 7 víťazstiev v Slovenskom pohári. Po deviatich rokoch sme sa vrátili naspäť do Bratislavy a od roku 2021 máme v najvyššej súťaži aj ženský tím, ktorý v roku 2023 získal Slovenský pohár.

Všetky práva vyhradené © VK SLOVAN Bratislava