MužiNovými posilami Kurej a Tarabus, končí Nemec

4. augusta 2021
IMG_7087

Káder mužského tímu VKP Bratislava sa postupne kryštalizuje. V novej sezóne si náš dres oblečú aj libero Pavol Kurej, naposledy pôsobiaci v Košiciach a blokár Ján Tarabus, ktorý získal majstrovský titul s Komárnom.

Obaja sa dohodli na zmluve s vedením klubu a s tímom už začali aj prípravu na novú sezónu. „Sú to hráči do základnej zostavy. Zhodou okolností obaja odchovaní v Trenčíne. Kurej po absolvovaní strednej školy prestúpil do Košíc. Je to libero, ktoré má za sebou dva roky v extralige a bol už v hľadáčiku reprezentačných trénerov. Veríme, že nahradí Ľuboša Nemca. Tarabus je skúsený blokár, ktorý mal krátku volejbalovú prestávku zavinenú zranením, ale počítame, že budú obaja posilami. Tešíme sa na vzájomnú spoluprácu,“ uviedol športový riaditeľ VKP Bratislava Peter Kalný.

Dvadsaťjedenročný Kurej pochádza z Humenného. Volejbalovo pôsobil aj v COP Trenčín a naposledy vo VK KDS šport Košice, s ktorým vyradil VKP vo štvrťfinále minuloročného play-off. „Zatiaľ sa cítim výborne. Máme za sebou už niekoľko tréningových jednotiek. Chalani sú super, kolektív vynikajúci. Určite chcem hrať s VKP o tie najvyššie priečky. Najviac ma oslovilo to, že okrem extraligy sa bude hrať aj Challenge Cup a MEVZA, keďže ešte nemám skúsenosti s takýmito zápasmi. To ma veľmi motivuje,“ uviedol Pavol Kurej.

Tarabus je v 25 rokoch s výškou 202 cm stále talentovaným blokárom. V drese Komárna pôsobil aj po boku kapitána VKP Juraja Zaťka a minulý rok s južanmi oslavoval titul v extralige. „Oslovili ma vysoké ambície klubu a vízie, ktoré mi vedenie predostrelo. Potom to už šlo všetko pomerne rýchlo. Z kádra poznám viacerých chalanov. S Jurom Zaťkom sme hrali jeden rok spolu v Komárne, s ostatnými sme sa stretávali ako súperi. Zatiaľ prevláda spokojnosť aj s prístupom vedenia a verím, že to bude takto pokračovať. Teším sa na úspešnú sezónu,“ povedal Tarabus.

Ďakujeme, Ľubo!

Po vypršaní zmluvy už v drese VKP nebude pokračovať libero Ľuboš Nemec. „Ľubošovi ďakujeme za odvedené výkony v minulej sezóne. Želáme mu všetko dobré, nielen v hale, ale aj na piesku, kde bojuje o majstra Slovenska a tiež mu prajeme veľa šťastia so slovenskou reprezentáciou na majstrovstvách Európy,“ povedal generálny manažér VKP Tomáš Jenča.

mb, foto: VKP

Chceš byť aj ty SÚČASŤOU KLUBU?