MužiPo prehre s Mariborom je na čom stavať

13. októbra 2021
DF1A2393

V 3. kole Stredoeurópskej ligy MEVZA nastúpili volejbalisti VKP Bratislava proti slovinskému majstrovi OK Merkur Maribor a boli im viac než vyrovnaným súperom, hoci hostia vyhrali 3:1.

Prvý set bol o tom, kto spraví menší počet chýb. Napokon ho uchmatli hostia, ktorí sa dostali na koňa. V druhom dejstve bol priebeh hry podobný a opäť so šťastnejším koncom pre Slovincov. V treťom sete zverenci Matúša Kalného otočili nepriaznivý stav z 12:17 a podarilo sa im získať set vo svoj prospech, čím duel zdramatizovaali. Vo štvrtom sete však hosťujúcim hráčom vyšlo všetko na čo siahli, nedopustili, aby šiel set do tajbrejku a dotiahli súboj do víťazného konca. Už budúci utorok sa v Stredoeurópskej lige MEVZA stretneme na domácej palubovke proti ACH Volley Ľubľana.

VKP Bratislava – OK Merkur Maribor 1:3 (-20, -23, 23, -12)

VKP: Trubač 18, Yacoubou 13, Vančo 4, Tarabus 4, Prešinský 2, Zaťko 1, libero Kurej (Kostoláni 13, Billich 1, Malina, Jurík, Pavličko, Červenák). Tréner: M. Kalný.

Matúš Kalný, tréner VKP: „Škoda, že po troch dobrých setoch sme zaspali úvod štvrtého setu. Podali sme dobrý výkon, na ktorom môžeme stavať v ďalších zápasoch.“

mb, foto: VKP/Michal Špánik