ŽenyParádny vstup do sezóny, v Brusne jasné víťazstvo

25. septembra 2022

Ženy VKP Bratislava výborne vstúpili do novej sezóny, keď na palubovke Brusna v Slovenskej Ľupči zvíťazili s prehľadom 3:0.

Na úvodný zápas Niké extraligy žien cestovali ženy VKP bez dvojice legionárok – Fiorella Murillo pre administratívne záležitosti a Agostina Pelozo je v nominácii Argentíny na majstrovstvách sveta, ktoré v nedeľu odštartovali v Holandsku.

VK Pirane Brusno – VKP Bratislava 0:3 (-16, -16, -18)
Rozhodovali: Holčík a Niklová, 350 divákov.

VK Pirane: N. Kubová 1, Nikolova 10, Lipová 0, M. Jančová 12, Birčáková 8, Šmídová 2, liberky Hilbrychtová a Patáková (Mederly 0, Peťková 2). Tréner: M. Nemec.
VKP: Matalíková 9, Spevár 10, Kohútová 3, Ta. Hrušecká 9, Smiešková 11, Návratová 0, liberka Takáčová (Pazúriková 1, Štermenská 0, Z. Písečná 8). Tréner: P. Bernáth.

Hráčky zápasu: Michaela Jančová (VK Pirane Brusno) – Karolína Matalíková (VKP Bratislava)

Martin Nemec, tréner VK Pirane: „Chcem pogratulovať tímu VKP k víťazstvu a proti nám ukázali svoju silu a predviedli, že patria k najlepším tímom v našej Niké Extralige. Som veľmi hrdý na svoje dievčatá, ako odprezentovali našu hru a obrovský level bojovnosti. Nebolo to ľahké hrať prvý zápas pre hráčky, ktoré majú nulové extraligové skúsenosti. Chcem poďakovať ľuďom a celému tímu, ako pri nás počas prípravy stáli. Verím, že víťazstvá ukážeme v najbližších zápasoch.“

Pavel Bernáth, tréner VKP: „Hrali sme jednoducho a účelne. Bolo cítiť, že je začiatok sezóny. Mnohé veci ešte potrebujú doladiť. My sme dobre a hlavne stabilne podávali. Potrebujeme ešte ustáliť medzihru.“

zdroj: vkp, svf

Chceš byť aj ty SÚČASŤOU KLUBU?