MládežMužiV áčku aj 16-ročný Belas. Je to odmena za tvrdú prácu

28. septembra 2022

Do kádra mužov sa v novej sezóne 2022/2023 dostal aj talentovaný, len 16-ročný nahrávač Branislav belas, ktorý získal minulú sezónu tri cenné kovy, keďže bol na všetkých troch mládežníckych finálových turnajoch v drese VKP Bratislava.

Na súpiske áčka VKP Bratislava v extralige sú traja nahrávači. Navrátilec z Komárna Matúš Jalovecký, rekordér v počte štartov za slovenskú reprezentáciu Juraj Zaťko a benjamínok Branislav Belas. „Veľmi sa teším, zároveň si to veľmi vážim, že môžem byť v áčku. Budem na sebe maximálne pracovať, aby som si miesto aj udržal. Mojim vzorom je odmalička Juraj Zaťko, určite by som chcel ísť v jeho šľapajach. Teraz sme sa spolu stretli v jednom tíme, teším sa, že sa môžem zdokonaľovať práve pri ňom,“ prezradil odchovanec VKP Bratislava Branislav Belas. „Braňo to dostal trošku aj za odmenu. Vo veku staršieho žiaka odohral všetky tri mládežnícke finálové turnaje, čo je neskutočné a nesmierne náročné. Juniorský turnaj síce len na servise, kadetský turnaj musel začať na bloku a dohrávať na smeči. Žiacky turnaj odohral na svojej pozícii a ustál to. Jeho miestenka v áčku je tvrdo vybojovaná. Zároveň je to odzrkadlením, že je to mladý perspektívny nahrávač s parametrami, ktorých je na Slovensku ako šafránu. Je to preňho len šanca sa uchytiť a ukázať sa v dobrom svetle. Zároveň bude vyťažovaní v prvej lige a mládežníckych zápasoch. Pri Matúšovi Jaloveckom a Jurajovi Zaťkovi veľa priestoru nedostane, aj keď tam bude snaha, aby ho dostal. Jeho stabilné miesto bude v prvej lige a mládežníckych tímoch, kde bude určite vyťažovaný,“ ozrejmil asistent trénera a šéftréner mládeže Juraj Tiňo.

Braňova cesta až do áčka

Chceš byť aj ty SÚČASŤOU KLUBU?

Sme jediný slovenský volejbalový klub, ktorý má v extralige mužský i ženský tím. V ére samostatnosti sme s mužmi získali 11 majstrovských titulov, 3 federálne tituly a 7 víťazstievv Slovenskom pohári. Po deviatich rokoch sme sa vrátili naspäť do Bratislavy a od roku 2021 máme v najvyššej súťaži aj ženský tím, ktorý v roku 2023 získal Slovenský pohár.

 

Všetky práva vyhradené © VKP Bratislava