ŽenyV derby s prehrou

22. decembra 2022

V bratislavskom derby pred krásnou diváckou návštevou prehrali ženy VKP Bratislava so Sláviou EU Bratislava 1:3.

VKP BRATISLAVA – VK SLÁVIA EU BRATISLAVA 1:3 (-23, 23, -21, -15)

Rozhodovali: Sarka a Svorenčík, 240 divákov.

VKP: Ta. Hrušecká 13, Spevár 7, Z. Písečná 10, Murillo 13, Smiešková 9, Kohútová 3, liberka Pelozo (Boledovičová 0, Takáčová 0, Návratová 7, Fartelová 1). Tréner: P. Bernáth.

VK SLÁVIA EU: Páneková 3, Cibulová 1, A. Fričová 11, Podhradská 12, Doluda 8, Kánová 19, liberka Magdinová (Hašková 3, K. Slivková 4, Pavlíková 2). Tréner: M. Matušov.

Hráčky zápasu: Tamara Hrušecká (VKP Bratislava) – Michaela Kánová (VK Slávia EU Bratislava)

Pavel Bernáth, tréner VKP: „Od začiatku sme aj napriek tomu, že sme viedli, hrali ustráchane. Báli sme sa vedenia. Ovplyvnila ho prehra v prvom sete a nie každý súper nás dostane pod tlak a s tým sa musíme naučiť vyrovnávať.“

Michal Matušov, tréner VK Slávia EU: „Do zápasu sme nevstúpili podľa mojich predstáv a neboli sme dôrazní najmä v útočnej fáze hry v situáciách, keď sme mohli. A v momentoch, ktoré si vyžadovali správnejšie riešenia, sme miestami odovzdávali domácemu družstvu loptu. No napriek tomu sme zvládli koncovku a ujali sa vedenia. V druhom sete škoda zle rozhodenej distribúcie, kde sme sa zasekli v rotácii a v strednej pasáži vysoko prehrávali. Rozdiel sme zmazali, ale koncovku druhého setu sme si už neuhrali. Od tretieho setu sme pôsobili kompaktnejšie, sebavedomejšie a boli sme výborní v obrannej činnosti. Prišli dobré pasáže na podaní. Spravili sme si množstvo pozitívnych blokov a s minimom chýb na útoku a prihrávke zápas dotiahli do konca. Aj touto cestou prajem celej volejbalovej komunite šťastné a veselé Vianoce.“