ŽenyPohár je náš. Dievčatá vo finále zdolali Sláviu 3:0 a získali Trofej Štefana Pipu

12. februára 2023

Finálový zápas Niké Superfinále Slovenského pohára žien priniesol víťazstvo hráčok VKP Bratislava. Kým sa ich mužskí kolegovia z tejto trofeje v minulosti tešili osemkrát, ženská zložka tohto klubu oslavuje svoj premiérový triumf.

V prvom sete začali lepšie slávistky, keď viedli 9:5 aj 15:11, ale potom sa rozohrali zverenkyne trénera Pavla Bernátha, ktoré od tohto stavu dovolili uhrať svojmu súperovi len dva body a získali ho pre seba v pomere 25:17.

Priebeh druhého setu mali hráčky VKP pod kontrolou, keď počas celého jeho trvania viedli a zakončili ho rovnakým víťazstvom ako v prvom – 25:17.

V treťom sete začali opäť lepšie volejbalistky Slávie EU, keď od stavu 5:5 odskočili hráčkam VKP a vyhrávali 12:8. Ale aj tento náskok „policajtky“ stiahli a postupne si budovali náskok, ktorý nakoniec zavŕšili sedembodovým náskokom 25:18.

NIKÉ SUPERFINÁLE SLOVENSKÉHO POHÁRA – ŽENY – FINÁLE – NEDEĽA:

VKP BRATISLAVA – VK SLÁVIA EU BRATISLAVA 3:0 (17, 17, 18)

Rozhodovali: Höger a Malík, 650 divákov.

VKP: Kohútová 7, Ta. Hrušecká 6, Smiešková 13, Z. Písečná 5, Fartelová 12, Boledovičová 5, liberka Pelozo (Dreisigová 0, Návratová 3). Tréner: P. Bernáth.

VK SLÁVIA EU: A. Fričová 13, K. Slivková 1, Doluda 12, Hašková 6, Páneková 2, S. Slivková 1, liberka Magdinová (Földesiová 0, Kánová 2, Cibulová 0, Pavlíková 0). Tréner: M. Matušov.

Pavel Bernáth, tréner VKP: „Mám fantastické pocity! Zápas sme od prvej po poslednú loptu oddreli. Vsadili sme na jednoduchú taktiku a vysoké emócie. V prvom aj treťom sete sme prehrávali, ale vďaka nim sme vývoj otočili a to podľa mňa rozhodlo. Nemáme také rozloženie síl ako Slávia EU, že by sme ju mohli zdolávať každý deň, takže o to viac to je cenné. Založili sme hru na bloku a podaní a to nám vyšlo excelentne. Zvyšok sme museli uhrať bojovnosťou. Takýto zápas nie je každý víkend a keď som hráčky burcoval, že do zápasu ideme s emóciami, nemohol som zostať „studený“ ja sám.“

Michal Matušov, tréner Slávie EU: „Do zápasu sme nevstúpili zle. V hluchej pasáži prvého setu sme odišli na prihrávke. Nepresne sme si nahrávali a súper sa na druhej strane sa rozbehol. Nedokázali sme sa dostať do konzistencie, hľadali sme zostavu, ale veci nám nefungovali.“