ŽenyPo výhre nad Trnavou do vedenia v semifinálovej sérii

30. marca 2023

Volejbalistky VKP Bratislava zvíťazili v úvodnom semifinálovom stretnutí proti Hit UCM Trnava 3:0 a v sobotu ich v malom Ríme čaká druhý duel.

VKP BRATISLAVA – HIT UCM TRNAVA   3:0 (25, 19, 14) – 1:0 NA ZÁPASY

Rozhodovali: Sarka a Moravčík, 380 divákov.

VKP: Smiešková 9, Z. Písečná 17, Fartelová 13, Boledovičová 6, Kohútová 4, Ta. Hrušecká 11, liberky Pelozo a Takáčová (Dreisigová 0, Štermenská 0, Pazúriková 0). Tréner: P. Bernáth.

HIT UCM: Kotuličová 3, Sivičeková 1, Rosinská 14, Límová 3, Povrazníková 4, Konárová 10, liberky Pagáčová a Poláčková (Chovanová 0, N. Jánošíková 0, Ritterová 0). Tréner: R. Filípek.

Hráčky zápasu: Zuzana Písečná (VKP Bratislava) – Alžbeta Pagáčová (Hit UCM Trnava)

Pavel Bernáth, tréner VKP: „Z môjho pohľadu to bol typický zápas vo vyraďovacej časti. Trnava prišla výborne pripravená. My sme ju „brejkli“ v prvom sete, ktorý nám pomohol aj v ďalšom priebehu zápasu.“

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Nezvládli sme koncovku dobre rozohraného prvého setu. Žiaľ, vlastnými chybami a opatrnosťou. Absolútne nám nevyšiel úvod druhého setu na prihrávke a ťažko sme dobiehali desaťbodový rozdiel. V treťom si domáce postrážili, čo potrebovali.

ZOSTRIH ZÁPASU

Chceš byť aj ty SÚČASŤOU KLUBU?

Sme jediný slovenský volejbalový klub, ktorý má v extralige mužský i ženský tím. V ére samostatnosti sme s mužmi získali 11 majstrovských titulov, 3 federálne tituly a 7 víťazstievv Slovenskom pohári. Po deviatich rokoch sme sa vrátili naspäť do Bratislavy a od roku 2021 máme v najvyššej súťaži aj ženský tím, ktorý v roku 2023 získal Slovenský pohár.

 

Všetky práva vyhradené © VKP Bratislava