MužiV Prešove sme ovládli aj nedeľu, z východu s náskokom 2:0 v sérii

17. apríla 2023

Finálovú sériu s Prešovom rozohrali volejbalisti VKP Bratislava na jednotku. Na východe Slovenska zvíťazili aj v druhom stretnutí počas víkendu a do domácich odviet pôjdu s náskokom 2:0 v sérii.

VK MIRAD UNIPO PREŠOV – VKP BRATISLAVA 0:3 (-19, -20, -25) – 0:2 NA ZÁPASY

Rozhodovali: Höger a Porvazník, 610 divákov.

VK MIRAD UNIPO: Smolej 4, Jendrejčák 0, Gulák 16, Ščerba 10, Šiket 0, Goč 2, libero Turis (Baslar 2, M. Hudák 2, Mikovčík 3). Tréner: E. Digaňa.

VKP: Trubač 9, Billich 9, Vančo 23, Červenák 8, Marjov 8, Jalovecký 1, libero Ľ. Nemec (Jurík 0). Tréner: R. Pělucha.

Hráči zápasu: Erik Gulák (VK MIRAD UNIPO Prešov) – Šimon Červenák (VKP Bratislava)

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: Úprimne, predstavoval som si, že tento víkend sa skončí inak. Musíme si vstúpiť do svedomia. Niektorí hráči si musia uvedomiť, že najdôležitejšie zápasy sa hrajú na konci sezóny. Behom sezóny je každý frajer. Bratislava tu nemala Kubša, ale mladý Červenák ho adekvátne nahradil. Je to mladý a perspektívny hráč. U nás momentálne jediný, ktorý si zastal miesto a zahral štandardný výkon, bol 18-ročný Erik Gulák.“

Robin Pělucha, tréner VKP: Tešíme sa, lebo sme nečakali, že v Prešove vyhráme oba zápasy. Aj keď výsledok 3:0 vyzerá jednoznačne, bolo to ťažké a náročné. Domáci kládli značný odpor, ale som rád, že sme to úspešne dobojovali. Určite nám pomohol aj sobotňajší výsledok. Tam mohli vyhrať domáci aj my. Určite týmto bol v nedeľu väčší tlak na domácich.“

Chceš byť aj ty SÚČASŤOU KLUBU?

Sme jediný slovenský volejbalový klub, ktorý má v extralige mužský i ženský tím. V ére samostatnosti sme s mužmi získali 11 majstrovských titulov, 3 federálne tituly a 7 víťazstievv Slovenskom pohári. Po deviatich rokoch sme sa vrátili naspäť do Bratislavy a od roku 2021 máme v najvyššej súťaži aj ženský tím, ktorý v roku 2023 získal Slovenský pohár.

 

Všetky práva vyhradené © VKP Bratislava