ŽenyA Nové Mesto straší naďalej

14. decembra 2023

Ženy VKP FTVŠ UK Bratislava v semifinále Slovenského pohára po napínavom tajbrejku s výsledkom 2:3.

Niké Slovenský pohár – ženy – semifinále – 1. zápasy – streda:
VKP FTVŠ UK Bratislava – VK Nové Mesto nad Váhom 2:3 (-21, 19, 20, -17, -11)
Rozhodovali: Sarka a Juráček, 120 divákov.
VKP FTVŠ UK: Kohútová 3, Tamara Hrušecká 8, Smiešková 6, Z. Písečná 15, Hudecová 21, Baráthová 9, liberka Takáčová (Hvozdová 1, Dreisigová 1, Návratová 5). Tréner: P. Bernáth.
VK: Rešutíková 7, Richweissová 13, Bíliková 7, Skopalová 10, Martáková 24, Šimeková 10, liberka Miková (Dančová 0, Vojtechová 0, Moníková 2, Poláčiková 7). Tréner: J. Šujan.

Hráčky zápasu: Anna Kohútová (VKP FTVŠ UK Bratislava) – Ivana Skopalová (VK Nové Mesto nad Váhom)
Pavel Bernáth, tréner VKP FTVŠ UK: „Bol to ťažký a dobrý zápas. Nové Mesto nás zatlačilo servisom a vyhralo prvý set. Potom sme zmenili hru a vyhrali dva sety, ale súper opäť zapol a zvyšné dva sety vyhral. Pred odvetou je všetko otvorené a obe družstvá majú dobrú východiskovú pozíciu postúpiť do finále.“
Juraj Šujan, tréner VK: „V prvom sete sme výborne bránili a dohrávali. Mali sme side-out a naša hra vyzerala dobre. V druhom sete sme sa začali hľadať. Dokázali sme do stavu 17:15 stále vyhrávať. Domáce nás začali taktickým servisom odťahovať od určitých herných kombinácii a my sme prestali byť na útoku efektívni. Tretí set pokračoval v réžii domácich. Nevedeli sme nájsť tempo. Prestali sme hrať kolektívne jedna za druhú. Pri podaní Moníkovej sa nám podarilo stiahnuť nepriaznivý stav takmer na jeden bod 21:22. Žiaľ, nevyužili sme túto situáciu a po nepresnej nahrávke zvýšil VKP vedenie na 23:20 a set dotiahli.  Vo štvrtom sete sme odvážne podávali, zmenili taktiku a to nás držalo aj v tajbrejku. Viedli sme 10:3, domáce ešte znížili na 11:9, ale víťazstvo sme už nepustili. Hráčkam blahoželám k víťazstvu. Pred odvetou máme výhodnú pozíciu, ktorá ale nie je v konečnom dôsledku vôbec rozhodujúca. Domácemu tímu ďakujem za fair-play prístup, že nám umožnil posunúť na našu prosbu rozcvičku o pár minút.“