ŽenyPo výbornom výkone posun na druhú priečku

16. decembra 2023

Ženy VKP FTVŠ UK Bratislava si na domácej palubovke suverénne poradili so Žilinou 3:0.

Niké Extraliga ženy – 15. kolo – piatok:

VKP FTVŠ UK BratislavaVA UNIZA Žilina 3:0 (21, 25, 27)

Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Sarka, 150 divákov.

VKP FTVŠ UK: Kohútová 4, Dreisigová 9, Smiešková 8, Z. Písečná 7, Hudecová 20, Baráthová 5, liberky Takáčová a Čavojská (Hvozdová 0, Tamara Hrušecká 5, Návratová 0).Tréner: P. Bernáth.

VA UNIZA: Kokolj 9, Čurná 4, Popić 12, Viedenská 11, Cuartas 10, M. Kováčiková 9, liberky Kardošová a Kubová (Kafková 0, Mičianiková 0, Jurišová 0). Tréner: D. Andrisík.

Hráčky zápasu: Romana Hudecová (VKP FTVŠ UK Bratislava) – Michaela Kubová (VA UNIZA Žilina)

Pavel Bernáth, tréner VKP FTVŠ UK: Bol to náročný zápas. V každom sete sme otáčali priebeh a v druhom i treťom sete sa rozhodovalo v koncovkách. Znie to ako klišé, ale po stredajšej prehre s Novým Mestom nad Váhom v pohári, sme si v šatni niečo povedali a to v zápase proti Žiline platilo.“

Dalibor Andrisík, tréner VA UNIZA: „Odohrali sme výborný duel proti kvalitnému súperovi bez šťastného konca. No len takéto zápasy nás posúvajú na vyššiu úroveň. My sa teraz musíme sústrediť na posledný tohtoročný zápas. V stredu chceme doma uspieť.“

Chceš byť aj ty SÚČASŤOU KLUBU?

Sme jediný slovenský volejbalový klub, ktorý má v extralige mužský i ženský tím. V ére samostatnosti sme s mužmi získali 11 majstrovských titulov, 3 federálne tituly a 7 víťazstiev v Slovenskom pohári. Po deviatich rokoch sme sa vrátili naspäť do Bratislavy a od roku 2021 máme v najvyššej súťaži aj ženský tím, ktorý v roku 2023 získal Slovenský pohár.

Všetky práva vyhradené © VK SLOVAN Bratislava