MužiPrvýkrát doma a hneď tri body

28. novembra 2020
image00005

Po siedmich zápasoch na palubovkách u súperov sa volejbalisti VKP Bratislava premiérovo predstavili doma. V prechodnom bydlisku, v športovej hale FEI STU v Mlynskej doline dokázali „policajti“ presvedčivo zdolať VK KDS-šport Košice 3:0.

Domáci od úvodných minút bojovali, dreli. Volejbal im zjavne chutil. Nečudo, prvýkrát sa predstavili v domácej hale, v ktorej od začiatku prípravy aj trénujú. V prvom sete sa síce dostali do vedenia 6:9 hostia, ale domáci dokázali zaveliť k obratu a úvodné dejstvo napokon zvládli 25:21. Podobný scenár mal aj druhý set. Za stavu 12:14 v prospech Košíc si tréner Jaroslav Nosek vzal oddychový čas a VKP sa vrátilo nielen do zápasu, ale uchmatlo aj vedenie na svoje stranu. Nakoniec ho o jeden bodík ešte zvládli lepšie ako v prvom sete. Tretie dejstvo už bolo plne v réžii policajtov, ktorí si v domácej hale dokráčali k tretiemu víťazstvu v sezóne a prvému na vlastnej palubovke. Najbližšie sa „policajti“ predstavia doma v sobotu proti Svidníku.

VKP BRATISLAVA – VK KDS-ŠPORT KOŠICE 3:0 (21, 20, 18)

Rozhodovali: Sarka a Schimpl, bez divákov.

VKP: M. Hukel 4, Zaťko 2, Malina 3, Prešinský 10, Kostoláni 17, Gergely 18, libero Ľ. Nemec. Tréner: J. Nosek.

KOŠICE: Smolej 3, Kríž 1, Lamanec 11, M. Sopko ml. 15, Pizur 2, Goč 2, libero Kurej (Jendrejčák 2, Tesarčík 0, Ondruš 1, J. Hriňák 2, Jakubov 0). Tréner: R. Vlkolinský.