MužiŽenyBratislava sa chystá na športový sviatok, VKP zabojuje o titul!

9. apríla 2024

Po roku si zopakujú repete. Volejbalisti VKP FTVŠ UK Bratislava môžu k zisku Slovenského pohára pridať aj titul majstra Slovenska v Niké extralige. Ziskom trofeje by si zopakovali vlaňajšiu sezónu. Ženy VKP zas majú šancu získať ligový bronz.

VKP FTVŠ UK Bratislava je na Slovensku unikátom. V extralige majú zastúpenie nielen muži, ale aj ženy. A oba tímy hrajú prím. Muži sa vo februári tešili v Nitre z triumfu v Slovenskom pohári a v najbližších týždňoch môžu do zbierky pridať aj majstrovskú trofej a zaknihovať double. V ceste im bude stáť motivované Komárno (hrá sa na 4 víťazné zápasy).

 

„Urobíme všetko pre to, aby sa nám to podarilo. Jeden cieľ sezóny sme splnili, teraz je pred nami ďalší,“ povedal tréner mužov VKP Robin Pělucha. Mimochodom, s „policajtmi“ s tešil z triumfu ako hráč i tréner. Finálová séria s Komárnom bude mať pre neho silnú príchuť, keďže v minulosti úspešne viedol aj svojho najbližšieho súpera. „Poznáme sa, v sezóne sme sa stretli viackrát. Vždy sú to vybičované stretnutia. Musíme zachovať chladnú hlavu a predviesť na palubovke koncentrovaný a kvalitný výkon,“ prízvukoval Pělucha.

Kým základnú časť, nadstavbu, štvrťfinále a semifinále bola domovským stánkom VKP hala v Dome športu, pred finále sa obe družstvá sťahovali pod strechu vynovených Pasienkov (GOPASS aréna). „Ideálne prostredie pre hráčov, ale aj divákov. Bratislava takúto halu potrebovala ako soľ, som rád, že vedenie klubu zabezpečilo na finále práve Pasienky. Bude to volejbalový sviatok, verím, že nás do haly príde povzbudiť veľa divákov a na konci sa budeme tešiť z majstrovského titulu,“ dodal tréner Robin Pělucha.

Kým muži zabojujú o svoju trinástu majstrovskú trofej, ženám sa minulosezónne finále zopakovať nepodarilo a v súboji o bronz sa predstavia proti Žilinčankám (hrá sa na 3 víťazné zápasy). Rovnako v hale na Pasienkoch. „Prehra v semifinále v derby so Sláviou mrzí, ale musíme nájsť motiváciu, aby sme získali aspoň medailu. Každý zápas je dôležitý, a tak sa staviame aj k súboju o tretie miesto. Máme ešte krátku pauzu na prípravu a pobijeme sa o bronz,“ prezradil tréner Pavel Bernáth. „Spoliehame sa aj na náš fanklub, ktorý vie vytvoriť skvelú atmosféru. V novej hale ich bude určite počuť ešte viac a verím, že sa k ním pridajú aj ďalší priaznivci,“ dodal.

Kedy hrá VKP?

MUŽI

12.4. o 19:00 h VKP FTVŠ UK Bratislava – Rieker UJS Komárno (1. zápas)

13.4. o 14:00 h VKP FTVŠ UK Bratislava – Rieker UJS Komárno (2. zápas)

24.4. o 20:00 h VKP FTVŠ UK Bratislava – Rieker UJS Komárno (prípadný 5. zápas)

29.4. (čas sa upresní) VKP FTVŠ UK Bratislava – Rieker UJS Komárno (prípadný 7. zápas)

 

ŽENY

18.4. o 19:00 h VKP FTVŠ UK Bratislava – VA UNIZA Žilina (1. zápas)

24.4.o 17:00 h VKP FTVŠ UK Bratislava – VA UNIZA Žilina (2. zápas)

27.4. (čas sa upresní) VKP FTVŠ UK Bratislava – VA UNIZA Žilina (prípadný 5. zápas)

 

Chceš byť aj ty SÚČASŤOU KLUBU?

Všetky práva vyhradené © VKP Bratislava