MužiJuraj Zaťko: Motivácia sa hľadá ťažšie, ale…

26. marca 2021
DF1A8772

Sezóna už je na konci. V záverečnom súboji tohto ročníka extraligy sa volejbalisti VKP Bratislava predstavia na domácej palubovke proti Prievidzi (sobota, 27. marca o 18.00 h). Víťazstvo za tri body zaručí „policajtom“ piate miesto v tabuľke.

V zápasoch o konečné umiestnenie majú zverenci Jaroslava Noseka bilanciu dve víťazstvá a jedna prehra. V poslednom zápase vo Svidníku uchmatli domácim bod, no o jeden prišli na palubovke Prievidze, keď prehrávali 2:0, ale súboj zvrátili vo svoj prospech. „Teraz potrebujeme vyhrať za tri body. Nepripúšťame si, že by sme museli otáčať zápas. Budeme nastavení tak, aby sme išli jednoznačne za víťazstvom 3:0,“ rozhovoril sa kapitán tímu Juraj Zaťko. „Po neúspechu vo štvrťfinále sa ťažšie hľadá motivácia na tieto zápasy. Nie každá liga dohráva aj tieto súboje o umiestnenie. Slovenská sa rozhodla to odohrať. V podstate to nie je až také zlé, sezóna by bola príliš krátka. Aspoň je aká-taká súťaživá atmosféra. Máme to však rozohraté tak, že štandardný výkon by nám mal stačiť na piate miesto. Budeme sa sústrediť na to, aby sme náhodou neriskovali výsledok. Už to chceme mať čím skôr za sebou,“ pokračoval rodák z Bratislavy.

Hráčov stále máta päťzápasová dráma vo štvrťfinále play-off a vypadnutie s Košicami. „Mrzí to… O to viac, keď sme sledovali semifinálové zápasy. Dúfali sme, že budeme aktérom týchto zápasov. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo,“ doplnil Zaťko.

A ako vidí rekordér v počte štartov za reprezentáciu Slovenska prvú sezónu VKP po návrate do Bratislavy? „Štart bol ťažký, poznačený tým, že sme nemali domácu halu. Potom sme sa dostali na domovskú palubovku na FEI STU. Tá časť sezóny bola najlepšia. Doteraz sme doma prehrali len jeden zápas. Do štvrťfinále sme vstupovali z tretieho miesta ako papierový favorit, ale pri tej vyrovnanosti ligy od tretieho po siedme miesto sa úplne nedalo povedať, kto by mal mať navrch. Napokon to dopadlo lepšie pre Košice a pre nás sklamaním,“ uzavrel Juraj Zaťko.

Chceš byť aj ty SÚČASŤOU KLUBU?