MužiŽenyNoseka nahradí Matúš Kalný, ženy povedie Hančák

16. júna 2021
IMG_5672

Volejbalový klub VKP Bratislava uzavrel trénerské otázky v extraligových tímoch. Hlavným trénerom mužov bude Matúš Kalný, ženy bude mať pod patronátom Jaroslav Hančák.

Mužov v uplynulej sezóne viedol Jaroslav Nosek, ktorý „policajtov“ doviedol do štvrťfinále play-off. Vedenie klubu sa pred nasledujúcou sezónou 2021/2022 rozhodlo pre zmenu na poste hlavného trénera. „Chceli by sme mu poďakovať za prácu v našom klube. Je to skvelý človek, výborný tréner. Sme radi, že práve on viedol mužov pri návrate klubu do Bratislavy. Verím, že sa naše cesty ešte niekedy spoja a ako pravý srdciar bude naďalej našim veľkým fanúšikom,“ uviedol generálny manažér klubu Tomáš Jenča.

Jaroslavovi Nosekovi končí zmluva 30. júna 2021. Jeho nástupcom sa od 1. júla 2021 stane Matúš Kalný, ktorý bude v klube pôsobiť po boku otca Petra Kalného, ktorý sa stal športovým riaditeľom VKP. „Dohodli sme sa na trojročnej zmluve. Sme radi, že sme otca i syna Kalných získali do našich radov. Sú to skúsení odborníci, ktorí milujú volejbal. Veríme, že s ich príchodom budeme v novej sezóne bojovať o medaily,“ povedal Jenča.

Štyridsaťročný Matúš Kalný posledné dve sezóny pôsobil pri ženách KP Brno. Predtým viedol sedem sezón mládežnícke reprezentácie Nemecka. V roku 2015 skončil na 4. mieste na ME do 19 rokov, s juniormi do 18 rokov sa stal v roku 2018 majstrom Európy. Má bohaté skúsenosti zo zahraničia, kde viedol ligové tímy – mužov VSG Coburg v Nemecku, ženy SV Schwechat v Rakúsku, kde bol zároveň tréner juniorskej reprezentácie Rakúska a tiež mužov SEAT Volley Näfels vo Švajčiarsku. Po dlhých rokoch v cudzine sa vracia na Slovensko do najúspešnejšieho mužského tímu VKP Bratislava. „Pocity sú výborné. Oslovil ma projekt rozvoja aj mladých hráčov, ktorý je koncepčne nastavený na dlhšie obdobie. Teším sa aj na premiérovú spoluprácu s mojim otcom. V minulosti mi vo veľa veciach pomohol, verím, že mi pomôže aj teraz. Myslím si, že naša spolupráca bude prospešná pre celý klub,“ uviedol nový tréner mužov Matúš Kalný, ktorému bude okrem otca asistovať aj Juraj Tiňo.

Pri ženách dvojica Hančák – Hric

Pri novotvoriacom sa kolektíve žien bude hlavným trénerom Jaroslav Hančák. „Je to mladý, perspektívny tréner, ktorý už nazbieral skúsenosti z extraligových paluboviek, ale aj na medzinárodnej úrovni. Veríme, že spoločne s asistentom Marekom Hricom budú úspešní aj pri prvej sezóne vo VKP Bratislava,“ povedal manažér ženského tímu Róbert Hronský.

Tridsaťšesťročný rodák zo Svidníka trénoval mládež ŠŠK Bilíkova Bratislava, pôsobil ako asistent pri kadetkách reprezentácie Slovenska i VK Paneurópa Bratislava a bol hlavným trénerom vo VTC Pezinok Bilíkova. Tiež bol dva roky kormidelníkom ženskej reprezentácie do 19 rokov. Uplynulú sezónu bol asistentom trénerky Evy Kosekovej v Strabagu. „Ženy vo VKP Bratislava ešte neboli. Teším sa na spoluprácu v klube. Dúfam, že všetko bude pekne fungovať. Uvidíme ako bude vyzerať zloženie extraligy. Od toho sa budú odvíjať aj ambície. Podľa toho si vieme bližšie špecifikovať ciele. Určite to bude umiestnenie v prvej štvorke. Zatiaľ sme len v období prípravy a skladby tímu,“ prezradil nový kouč žien Jaroslav Hančák. „Obom trénerom držíme palce a veríme, že sa spoločne budeme tešiť z úspechov mužov i žien,“ dodal Jenča.

 

 

 

 

 

 

 

 

(

Chceš byť aj ty SÚČASŤOU KLUBU?