ŽenyV dráme šťastťnejšie hráčky Brusna

6. marca 2022

V prvom zápase štvrťfinále play-off extraligy žien prehrali volejbalistky VKP Bratislava na palubovke Brusna v dramatickej koncovke 3:2.

VK Pirane Brusno – VKP Bratislava 3:2 (-19, 23, 18, -21, 11) – stav série 1:0

Rozhodovali: Mokrý a Porvazník.

VK Pirane: Kvasnová, Kánová, Nikić, Montero, Belisario, Podhradská, liberka Sujová (T. Dlhošová). Tréner: K. Michailov.

VKP: Kohútová, A. Vajdová, Boledovičová, Z. Písečná, Fartelová, Smiešková, liberka Mattová (Snopková, V. Kováčová, Návratová). Tréner: J. Hančák.

Hráčky zápasu: Belisario (VK Pirane Brusno) – Anna Kohútová (VKP Bratislava)

Kristian Michailov, tréner VK Pirane: „Bol to výborný zápas pre každého, kto sa tohto duelu zúčastnil. Začali sme zle, ale našli sme kľúč k našej hre. Stále máme výpadky a potvrdilo sa to aj v niektorých setoch v tomto stretnutí. Budeme na tom tvrdo pracovať. Potrebovali sme toto víťazstvo a tešíme sa na ďalší duel, ktorý nás čaká v stredu v Bratislave.“

Jaroslav Hančák, tréner VKP: „Gratulujem súperovi k prvému úspešnému kroku. Séria sa nekončí, sme na rade a ak chceme postúpiť, musíme urobiť ďalšie dva kroky my. Kým sme hrali disciplinovane a koncentrovane, hrali sme dobre, ale bohužiaľ, nedokázali sme to udržať celý zápas. Urobili sme na môj vkus veľa zbytočných chýb na servise a útoku. Buď vo výhodných situáciách pre nás, alebo v situáciách kedy stačilo lopty len uhrať. Nevzdávame sa a ideme doma sériu vyrovnať.“

Chceš byť aj ty SÚČASŤOU KLUBU?

Sme jediný slovenský volejbalový klub, ktorý má v extralige mužský i ženský tím. V ére samostatnosti sme s mužmi získali 11 majstrovských titulov, 3 federálne tituly a 7 víťazstievv Slovenskom pohári. Po deviatich rokoch sme sa vrátili naspäť do Bratislavy a od roku 2021 máme v najvyššej súťaži aj ženský tím, ktorý v roku 2023 získal Slovenský pohár.

 

Všetky práva vyhradené © VKP Bratislava