MužiDôležitá výhra nad Svidníkom, doma bez straty setu

19. apríla 2021
DF1A7432

Druhý zápas doma, druhé víťazstvo. Po minulotýždňovom triumfe nad Košicami (3:0), si volejbalisti VKP Bratislava pripísali ďalší skalp, tentoraz v športovej hale FEI STU porazili Svidník 3:0.

Prvé dva sety boli v jasnej dominancii domácich hráčov. Zverencom Jaroslava Noseka vychádzalo podanie, výborne hrali v poli, viackrát sa zaskveli dôležitými blokmi na sieti a zaznamenali dôležité body na smeči. Výraznou bodovou nádielkou sa v predvečer Mikuláša zaskvel univerzál Ľuboš Kostoláni. Hostia v treťom sete duel zdramatizovali, neustále boli vo vedení a „policajti“ museli doháňať náskok východniarov. V závere však naklonili misky váh na svoju stranu a súboj priviedli do víťazného konca. Svidníčanom tak vrátili prehru 3:1 spred dvoch týždňov a na domácej palubovke ešte nestratili ani set. Prvýkrát v drese VKP zasiahol do hry aj skúsený nahrávač Tomáš Holý.

Extraliga mužov – základná časť – 9. kolo:

VKP BRATISLAVA – TJ Slávia Svidník 3:0 (14, 21, 25)

Rozhodovali: Královič a Sarka, bez divákov.

VKP: Gergely 13, M. Hukel 8, Zaťko 4, Malina 5, Prešinský 9, Kostoláni 22, libero Ľ. Nemec (Marinič 1, Hollý 0). Tréner: J. Nosek.

Svidník: R. Vitko 0, Kozák 14, Matušovský 2, Pietrzak 10, M. Petráš 7, Šellong 3, libero M. Vitko (Jurko 1, Gula 0, Marjov 0). Tréner: P. Tholt.

Hráči zápasu: Ľuboš Kostoláni (VKP) – Lukasz Pietrzak (Svidník)

Jaroslav Nosek, tréner VKP: „Musím vyzdvihnúť prístup chlapcov k dnešnému zápasu. Ukázali kvalitu i bojovnosť. V treťom sete dokázali otočiť nepriaznivé skóre a som rád, že v druhom zápase doma sme vyhrali a nestratili ani set.“