MužiAj v Košiciach tajbrejk, výhra domácich

13. februára 2021
C516821F-E125-4436-A754-23C8116EC1ED

V druhom zápase štvrťfinále play-off prehrali volejbalisti VKP v Košiciach 2:3 a východniari vyrovnali stav série na 1:1.

V úvode zápasu sa dostali domáci do trojbodového vedenia pri podaní Kríža. Náskok zvýšili aj na päť bodov (14:8), ba aj na sedem bodov (17:10). Pri podaní Kostolániho ale VKP vyrovnal na 17:17 a po jeho ese otočil stav na 17:18. Družstvá sa do konca setu ťahali bod po bode až koncovku lepšie zvládli naši chlapci a vyhrali 26:28.

Druhý set začali lepšie Košičania a dostali sa do trháku 8:1. Domáci dominovali aj v strednej časti setu, keď výborne podávali. Pre “policajtov” bol dvanásťbodový náskok domácich už nedostihnuteľný a druhý set prehrali vysoko 25:11. Tretie dejstvo odštartovali lepšie hostia, no domáci skóre skresali. Bratislavčania sa však dostali do vedenia o štyri body (6:10) po ese Billicha. V závere setu sme zvýšili dokonca na rozdiel 8 bodov a po triumfe 25:19 sme zvýšili stav na 2:1 v náš prospech. Zápas ako na hojdačke úplne vystihol úvod štvrtého setu, v ktorom šli Košičania do vedenia 7:0. A domáci zvýšili dokonca na 9 bodov a náskok si držali cely čas až napokon zvíťazili 25:15.

Aj o víťazovi druhého zápasu štvrťfinále play-off musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom to bolo od úvodu vyrovnané, strany sa menili za stavu 8:7 pre Košice. V koncovke domáci zabrali, zvíťazili v tajbrejku 15:13 a vyrovnali stav série na 1:1. Tretí zápas je na programe v stredu o 18.00 hod. v Bratislave.

Jaroslav Nosek, tréner VKP: “Ani neviem, čo k dnešnému zápasu povedať. Bolo to ako na hojdačke, žiaľ tentoraz v náš neprospech. Musíme to rýchlo hodiť za hlavu. V stredu je tu další duel, na ktorý sa musíme pripraviť a zvládnuť ho.”