MužiPrehra v tajbrejku, rozhodne sa v Bratislave

20. februára 2021
DF1A6789

VKP nevyužil svoj prvý semifinálový mečbal, a tak sa po prehre v Košiciach (2:3) rozhodne o postupujúcom v poslednom piatom stretnutí na našej domácej palubovke v Bratislave.

V úvodnom sete si Košičania vypracovali mierny náskok. Viedli o päť, šesť, aj sedem bodov, au napokon domáci prvý set uchmatli v pomere 25:17.  Po výmene strán sa oba tímy ťahali plece pri pleci, na dosah bodu, maximálne dvoch. Za stavu 19:20 zaznamenal Malina eso. Prvý setbal ešte Bratislavčania nepremenili, druhý už áno a po výsledku 24:26 vyrovnali na 1:1 na sety. Tretí set bol v prvej polovici vyrovnaný, ale v druhej časti hry Košičania odskočili a vyhrali 25:19. Štvrtý set začali lepšie hostia, dostali sa do štvorbodového náskoku, ale VKP stav otočil a vyhral jasne 16:25. Aj v treťom zo štyroch zápasov v sérii tak musel rozhodnúť tajbrejk. V jeho prvej časti to bolo vyrovnané, no záver zvládli domáci a vyhrali 15:11. O postupe sa teda rozhodne v 5. zápase, v stredu 24. februára o 18.00 hod. v Bratislave.

VK KDS-šport Košice – VKP Bratislava 3:2 (17, -24, 19, -16, 11) – stav série 2:2
Rozhodovali: Hőger a Smolko, hralo sa bez divákov.

miba, foto: Michal Špánik