VKP Bratislava

 

MužiSpolubývajúci z izby č. 306

23. februára 2021
91ED27F5-DE89-4FA3-805F-5CADA43B7C20

Športové cesty ich opäť spojili. Smečiar Milan Marinič a univerzál Adrián Vančo sa stretli pred rokmi v Trenčíne a teraz v Bratislave. Kým skúsenejší Miňo sezónu vo VKP začal od úvodu, mladší Aďo prišiel pred play-off.

Keďže do Trenčína „zvážali“ najtalentovanejších volejbalistov z celého Slovenska, do reprezentačného výberu sa dostali aj Marinič s Vančom. „Vtedy som bol v Trenčíne vo štvrtom ročníku. Prišlo pár mladých hráčov, tak som si ich vzal na izbu. Bolo to najmä preto, lebo som vedel, že budú rozlietaní kade-tade a ja sa budem môcť nerušene učiť a chystať sa na maturitu,“ vzal si slovo starší Milan. „A nakoniec kľud nemal a ani sa neučil. Skôr učil mňa blbosti a vychovával ma, keďže som mal vtedy len 15 rokov,“ zasmial sa Adrián.

Východniari sa našli

Na internátnej izbe č. 306 strávili celý školský rok. „Ešte bol s nami na izbe nahrávač Kubo Martinák. Ten vkuse lietal za frajerkou. On strašne rýchlo rozprával, tak sme si s ním radšej písali,“ zasmiali sa. Obaja sú pritom rodáci z východu – Vančo zo Starej Ľubovne, Marinič zo Sniny, hoci už nejaký čas žije v Kremnici. „Aspoň sme nemali rečovú bariéru, rozumeli sme si a konečne som mal východniara na izbe,“ chichúňal sa Milan Marinič. „Pre mňa bol v tej dobe odchod do Trenčína výrazný skok. Z Humenného som šiel na západ. Dva tréningy denne, k tomu škola. Zvykalo sa ťažšie, ale postupom času som si to aj užíval, lebo tréningov bolo viac ako učenia. Som ako taký svetobežník. Zo Sniny do Trenčína a následne do Bratislavy,“ povedal s úsmevom Milan, ktorý žije v hlavnom meste s priateľkou.

„Trenčín bol super, aspoň ja som si tam za štyri roky zvykol. Cítil som sa tam ako doma. Teraz sa chcem udomácniť tu v Bratislave. Mesto poznám, mal som odtiaľto frajerku, takže neblúdim. Ani metro som nehľadal,“ rehotal sa Vančo. „Snáď ma niečo naučí aj tu v Bratislave,“ povedal Aďo. „Už skáče viac ako ja,“ reagoval Miňo. Teraz spoločne hája farby VKP Bratislava a bojujú o postup do semifinále play-off. „Hráme doma, urobíme všetko pre to, aby sme postúpili,“ zahlásili jednohlasne.

Chceš byť aj ty SÚČASŤOU KLUBU?