ŽenyDva zápasy = dve výhry

2. októbra 2021
IMG_9210

Ženy VKP Bratislava potvrdili úlohu favoritiek a zvíťazili v domácom stretnutí s Trnavou (3:0). Po triumfe v Prešove je to ďalšie víťazstvo bez straty setu.

Dres „policajtiek“ si v úvodnom domácom stretnutí obliekla aj Lucia Spevár (za slobodna Hatinová). VKP vstúpilo do stretnutia dobre, ale hostky v prvom sete dorovnali stav, no naše dievčatá rýchlo zareagovali a uchmatli prvé dejstvo vo svoj prospech. Druhý set mal podobný priebeh, opäť s úspešnejšou koncovkou pre domáce dievčatá. V treťom sete už to bola jasná záležitosť zvereniek Jaroslava Hančáka. Zápas dvoma esami ukončila univerzálka Zuzana Písečná.

VKP Bratislava – Hit UCM Trnava 3:0 (20, 21, 15)

VKP: Písečná 22, Kasprzak 13, Smiešková 12, Fartelová 4, Snopková S, Sahin 2, libero Mattová (Spevár 1). Tréner: J. Hančák.

Trnava: Poláčková 10, Povrazníková 9, Grófová 5, Zámožíková 4, Sukovská 3, Límová 3, libero Pagáčová (Sivičeková 3, Červeňáková 1, Turiaková, Tomčíková). Tréner: R. Filípek.

Hráčka zápasu za VKP: Kinga Kasprzak

Rozhodovali: Dovičovič ml. a Viktoríni-Lisá, 160 divákov.

Tréner VKP Jaroslav Hančák: „Som rád za ďalšie tri body. V prvých dvoch setoch sme sa dokázali odpútať od súperiek až v koncovke. Stále sme viedli, ale Trnavčanky to dotiahli hlavne našou nekoncentrovanosťou v obrane. Hrali sme celkom dobre v útoku, trošku chaotickejšie na prihrávke. S výsledkom som maximálne spokojný, ale s výkonom určite nie. Ešte máme veľa času a priestoru, aby sme sa stále zohrávali.“