ŽenyAlex Vajdová zháňala informácie aj priamo z Grécka

25. októbra 2021

Pred príchodom do VKP Bratislava pôsobila skúsená Alexandra Vajdová v gréckom tíme AON Amazones. Teraz sa v úvodnom zápase Challenge Cupu predstaví v domácom súboji proti družstvu spod Akropoly ASP Thetis Voula (streda, 27. októbra o 17.00 hod.).

Skúsená volejbalistka sa po rokoch v zahraničí vrátila domov na Slovensko. V minulej sezóne pôsobila práve na juhu Európy v tíme AON Amazones, kde utrpela vážne zranenie kolena a postupne sa dáva do poriadku. Či nastúpi proti Thetisu Voula je zatiaľ otázne. „Teším sa na konfrontáciu s gréckym tímom. Ich domáca liga je veľmi kvalitná, kluby v Grécku dostali tento rok špeciálnu dotáciu od gréckej vlády. Podľa mojich informácií ešte dvihli level kvality na vyššiu úroveň. Konkrétne proti tomuto tímu som v minulej sezóne nehrala. Určite prídu s cieľom vyhrať. Nie sme favoritom, nebudeme pod tlakom, môžeme hrať uvoľnene a užiť si zápas. Verím, že im kožu lacno nepredáme, budeme bojovať, aby diváci videli dobrý zápas,“ povedala 31-ročná Alexandra Vajdová. „Kedysi som hrala proti ‚účku‘ Thetisu Marthe Evdokie Anthouliu, ktorá bude najzaujímavejšou hráčkou súpera, keďže má vyše dvoch metrov. Je to zaujímavé nastúpiť proti takej vysokej súperke. Nie je to štandard a minulý rok som sa na to veľmi tešila. Je to veľká výzva a tie mám rada. Uvidím, či sa mi podarí nastúpiť na ihrisko, ale určite budem povzbudzovať baby k tomu, aby si aj túto neštandardnú situáciu užili,“ prezradila rodáčka z Púchova.

Hoci v Grécku pôsobila krátko, tamojší volejbal pozná a svoje kontakty využila aj na získanie cenných informácií pre trénerov. „Snažila som sa pomôcť trénerovi, hoci ich osobne veľmi nepoznám. Máme však infošky priamo z Grécka od jedného trénera, ktorého poznám. Trochu som teda prispela aj k príprave na zápas. Čo sa týka taktiky a našej hry, to je výlučne na našich tréneroch. Oni spravia plán a my sa ho budeme snažiť čo najlepšie splniť,“ uviedla Vajdová.

Od príchodu do VKP Bratislava sa pripravuje s tímom, hoci sa zotavuje po zranení kolena a ešte nie je úplne fit, aby mohla plnohodnotne pomôcť dievčatám na palubovke. „Cítim sa každým dňom lepšie. Pomaličky sa už dostávam do plnej záťaže. Musím to však robiť postupne, nič neuponáhľať. Ešte stále je priskoro k návratu. Lekár mi po operácii povedal, že to bude 8 – 9 mesiacoch a to je práve teraz. Do tréningu aj iných aktivít na ihrisku sa zapájam a verím, že čoskoro naskočím naplno aj do zápasov. Koleno vyzerá byť v poriadku, ale nejaký čas ešte potrvá kým sa vrátim do stopercentnej výkonnosti a vrátia sa tie reakcie ako výskok či rýchlosť. Kým toto sa nebude dať robiť naplno, budem sa snažiť pomôcť tímu v iných činnostiach ako je hra v poli, na podaní či prihrávke,“ doplnila.

Chceš byť aj ty SÚČASŤOU KLUBU?