ŽenyPrekvapenie sa nekonalo, s Aténami prehra 0:3

27. októbra 2021

Ženy VKP Bratislava doma vstúpili do 1. kola Challenge Cupu, no favorizovanému gréckemu tímu ASP Thetis Voula Atény prehrali 0:3.

Od úvodu stretnutia bolo vidieť rozdiel v kvalite oboch tímov, ale naše dievčatá bojovali o každú loptu a v závere setu sa im podarilo dostať Grékyne pod tlak. Dokázali zmazať niekoľkobodové manko a hosťujúci tréner si musel vziať time-out. Napokon tím z predmestia Atén získal prvé dejstvo vo svoj prospech. Druhý set mal podobný priebeh, ale grécky tím tentoraz nedopustil drámu z toho prvého a zvýšil vedenie v zápase na 2:0. V treťom sete sa ukázali skúsenosti na hosťujúcej strane a Thetis ho získal presvedčivo vo svoj prospech a do odvety v Grécku si berie z Bratislavy výhru 3:0. Tá je naplánovaná na budúci týždeň, v utorok 2. novembra.

1.kolo Challenge Cupu žien

VKP BRATISLAVA – ASP THETIS VOULA ATÉNY 0:3 (-22, -17, -10)

Rozhodovali: Schirmbacher (Rak.) a Rychlík (ČR), 200 divákov

VKP: Písečná 8, Sahin 7, Kasprzak 4, Smiešková 3, Kováčová 2, Kohútová 1, liberá Mattová a Fartelová (Maťašová 2, Snopková, Boledovičová, Frolová). Tréner: J. Hančák.

THETIS: Papageorgiuová 14, Anthuliová 14, Aktasová 8, Apostolakiová 5, Rusnačenková 3, Širininová 3, libero Maniatogianniová (Apladová 4, Panagopuluová 1, Chatzigrigoriuová, Dragumanuová). Tréner: G. Rusis.

Jaroslav Hančák, tréner VKP: „Bol to ťažký zápas. Som rád, že sme aspoň prvé dva sety bojovali a hrali sme celkom dobre. Trápili sme sa najmä v útoku, ale slušne sme bránili, čím sme Grékyne donútili robiť chyby a dokázali sme s nimi ako-tak hrať vyrovnane. Škoda toho tretieho setu, keď sa dievčatá dostali pod tlak na prihrávke. Z môjho pohľadu to vypustili a to som im aj po stretnutí vytkol. Musia hrať až do konca, do poslednej lopty. Ak budeme takto vypúšťať sety nebudeme sa posúvať dopredu.“